Project

General

Profile

Obecný požadavek #3260

Vytvareni emailu @openalt.org pro cleny spolku

Added by Jan Pacner almost 6 years ago. Updated about 3 years ago.

Status:
Uzavřeno
Priority:
Nízká
Assignee:
-
Category:
-
Target version:
-
Start date:
07/16/2015
Due date:
% Done:

100%

Vhodné pro dobrovolníka:
Yes

Description

* pridat neco jako dashboard pro kazdeho clena do Drupalu

* do dashboardu kazdeho uzivatele v Drupalu pridat checkbox "Aktivovat email ucet jmeno.prijmeni@openalt.org (Jak a k cemu pouzivat spolkovy email? [wiki])". Po zakliknuti se vytvori na serveru uzivateli email ucet a to vcetne aliasu na jeho roli (pozor, bylo by dobre navesit aktualizaci aliasu i na prirazeni/odebrani role uzivateli, ale to je low-priority, protoze to nebude caste a lze to udelat klidne rucne). Toto je jakysi gamifikacni prvek - uzivatel se sam rozhodne, ze bude oficialne vystupovat za spolek a dostane za to jednoduse spolkovy email.

* sepsat kratky odstavecek, ze tento email by mel pouzivat pri komunikaci s necleny OpenAlt v pripade spolkovych zalezitosti a mel pridavat paticku s obsahem:
OpenAlt z. s.
https://openalt.org
https://diasp.eu/u/openalt
https://twitter.com/openalt
https://cs-cz.facebook.com/OpenAlt
https://plus.google.com/+OpenAlt/posts

* do procesu prijimani noveho clena pridat do balicku veci a privilegii (napr. ve forme prehledne wiki stranky), ktery od spolku dostava, zminku, ze pro komunikaci jmenem OpenAlt z. s. by mel pouzivat email, ktery si muze zapnout v dashboardu v Drupalu

* informovat stavajici cleny, ze
a) byl pridan checkbox do Drupal dashboardu a tim si mohou zapnout spolkovy email
b) se maji podivat na odstavecek na wiki o pouziti spolkoveho emailu


Related issues

Related to OpenAlt z.s. - Návrh k diskuzi #4126: Benefity pro členy Nový 04/22/2018

History

#15 Updated by Michal Stanke about 3 years ago

 • Description updated (diff)
 • Status changed from Provedeno to Uzavřeno
 • % Done changed from 10 to 100

#14 Updated by Michal Stanke about 3 years ago

#13 Updated by Jozef Mlích over 5 years ago

 • Status changed from Nový to Provedeno
Zaviram jako provedeno, protoze Honza uz svuj email ma. V pripade, ze budete chtit vytvorit konkretni email, tak na to vytvorte konkretni ticket. V tuto chvili nema smysl jinak resit.

#12 Updated by Jan Pacner over 5 years ago

 • Assignee deleted (23)

#11 Updated by Jan Pacner over 5 years ago

 • Due date deleted (07/25/2015)

#10 Updated by Martin Holec over 5 years ago

 • Assignee changed from OpenAlt_rada to 23
 • Priority changed from Vysoká to Nízká
Implementace Dashboardu je v tuto chvíli nice-to-have feature. Člen může požádat správce o ruční vytvoření e-mailové schránky.

#9 Updated by Jan Pacner almost 6 years ago

 • Subject changed from Vytvorit @openalt.org email vsem clenum to Vytvareni emailu @openalt.org pro cleny spolku
 • Description updated (diff)

#8 Updated by Jan Pacner almost 6 years ago

Po debate na srazu jsme dosli k reseni, ze kazdy si bude moct trivialnim krokem zapnout email sam v dashboardu v Drupalu a o teto moznosti bude novy clen (nebo stavajici clen, ktery email jeste nema) zpraven jakmile bude dashboard s checkboxem implementovany a odstavecek na wiki o vyuziti emailu zverejneny.

#7 Updated by Martin Holec almost 6 years ago

Jan Pacner napsal:

Ahoj Lado, cemu nerozumis na "clen se citi menecenne, kdyz pro neho spolek nic neudela o kazdou prkotinu si musi rikat (ani nevi komu) jak v nejtvrdsi veznici o moznost odskocit si na zachod". Email je nutny prostredek pro komunikaci, ty o nem vsak pises jako o pritezi (jak pro clena, tak pro spolek) - to vubec nechapu. Muzes to prosim nejak osvetlit?

Mám zkušenost, že to bude zbytečná práce. V současnosti je velká část členů neaktivní a tím, že jim vytvoříme mailboxy a oznámíme jim to, se na tom nic nezmění. Jak by taky mohlo, každý nejdřív musí toto chtít, aby to ocenil, jinak to bude marná snaha. Chápu že to vnímáš jinak, Ty si měl mít mailbox již dávno, protože si od začátku aktivní. Proto také rozumím tomu, proč ses jako člen mohl cítit méněcenně.
Z toho mi vyplývají dvě věci, které musíme napravit: 1) Aktivní členové by se neměli cítit méněcenní a proto by měli mít k dispozici stejné nástroje jako ostatní. 2) Aktivní členové a zvláště rada by měla usilovat o to, aby se pasivní členové stali aktivními, alespoň v minimální míře. Aby se tito členové cítili být součástí komunity.

#6 Updated by Jan Pacner almost 6 years ago

 • Assignee changed from Jan Pacner to OpenAlt_rada
Prirazuji zpet rade, protoze ta to tedy na zadost Ladi probere a je za tento ticket tedy zodpovedna do te doby, dokud nerozhodne co a jak dal.

#5 Updated by Jan Pacner almost 6 years ago

Ahoj Lado, cemu nerozumis na "clen se citi menecenne, kdyz pro neho spolek nic neudela o kazdou prkotinu si musi rikat (ani nevi komu) jak v nejtvrdsi veznici o moznost odskocit si na zachod". Email je nutny prostredek pro komunikaci, ty o nem vsak pises jako o pritezi (jak pro clena, tak pro spolek) - to vubec nechapu. Muzes to prosim nejak osvetlit?

#4 Updated by Ladislav Nešněra almost 6 years ago

 • Assignee changed from OpenAlt_rada to Jan Pacner

#3 Updated by Ladislav Nešněra almost 6 years ago

Ach jo. Další pokus o direktivy v dobrovloném spolku.. Jak psal Martix - kdo chce mi může říct. Lidi to nevyužívají, tudíž asi o to nestojí. Nevidím důvod jim něco vnucovat a vytvářet nepoužívané mailboxy.
Rozhodně věc k diskuzi minimálně na úrovni rady nikoliv k rozdávání úkolů.
Přehodím zpět na Dumbloba, ať si když tak pohlídá projednání.

#2 Updated by Jan Pacner almost 6 years ago

 • Description updated (diff)
Ahoj, pokud to je pro tebe moc pracne, pak napisi skript, ktery to vyresi. Ale kazdy clen skutecne musi mit vlastni email - to je proste nutne minimum. Jinak vytvoris uzke hrdlo, ze nekdo nemuze za spolek komunikovat a krome toho je to tak nejak nespravedlive a clenove bez emailu se budou citit menecenni :(

#1 Updated by Martin Holec almost 6 years ago

Vytvořil jsem Ti e-mail ještě předtím než jsem si všiml tohoto úkolu. Není v mých silách vytvořit e-mail každému. Navíc je aktivních jen několik málo členů. Pokud mají o e-mail zájem další členové, můžou mi napsat.

Also available in: Atom PDF