Project

General

Profile

Nápad #3046

Happy Hour v MHD

Added by Jiří Ulip over 5 years ago. Updated over 5 years ago.

Status:
Nový
Priority:
Normální
Category:
Doprava

Description

Jabli zmínil výborný nápad - odstupňovat cenu za MHD podle vytíženosti (ve špičce draho, při nevytíženém spoji levno). Už teď řešíme, že kapacita některých spojů je ve špičce na hraně, pokud bychom některé cestující rozprostřeli mimo špičku zvýšil by se komfort cesotování.

History

#4 Updated by Ivo Vašíček over 5 years ago

  • Assignee set to Ivo Vašíček

#3 Updated by Dean Obritzhauser over 5 years ago

Jabli není důchodce a jak jsem si ověřil při rozdávání novin, důchodci využívají nejvíce DPMB v dopoledních lehce po poledních hodinách, kdy cestují k lékařům a do apatik. Správného využití městské hromadné dopravy hlavně souvisí s otevírací dobou úřadů a institucí, obchody se už pěkně nastavily a hlavně také jejich umístění. Co je další problém, který snad jednou vyřeší odbor architekta a budoucí plánování rozvoje města.

#2 Updated by Hanka Kašpaříková over 5 years ago

Co by motivovalo lidi jezdit mimo špičku je to, aby vůbec něco mimo špičku jezdilo. V tom je zásadní problém. Od nás mimo špičku jezdí autobusy buď 20, 30 nebo i víc minut. To mě fakt nemotivuje ta jízdenka. Druhou otázkou je, když má člověk šalinkartu, což je asi většina Brňáků využívajících denně MHD, tak jak to udělat? V nějakém městě je to prý nastaveno tak, že to mají takto uděláni senioři - mimo špičku jezdí grátis a ve špičku si musí koupit jízdenku. Odpadává tak jejich nutnost jezdit do supráčů v době špičky. Je to ale citlivé téma a neříkám, že bych to zaváděla.

#1 Updated by Jiří Ulip over 5 years ago

  • Tracker changed from Úkol to Nápad

Also available in: Atom PDF